Jesteś tutaj: Strona główna / Prawnicy
Oferta

 Prawnicy
ADWOKAT – Marian Helta
Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w 1990 roku. W latach 1990 – –1993 odbył aplikacje radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Od 1993 r. wykonywał zawód radcy prawnego. Od roku 2000 wykonuje zawód adwokata wpisany jest na listę adwokatów Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w znanej Kancelarii Prawniczej LEX w Gdańsku, która jako pierwsza w Polsce wprowadziła elektroniczny system informacji prawniczej LEX. W roku 1990 założył Kancelarię Prawniczą w Gdańsku, która specjalizowała się w obsłudze podmiotów gospodarczych oraz w przeprowadzaniu prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych w tym między innymi sprywatyzował PRSP w Gdańsku, uczestniczył w prywatyzacji MAKOP Malbork. Jako doradca prawny współpracował z Agencją Własności Rolnej Skarbu Państwa w Warszawie. Był doradcą prawnym Burmistrzów Braniewa i miasta Dzierzgoń. Był radcą prawnym SCANIA Polska, VOLVO Polska, PZMot, uczestniczył jako główny doradca prawny w ogólnopolskim projekcie „medialnym WTK Soplica” wspólnie z Unicom Blos Group Corp. Ponadto współpracował z wieloma innymi organizacjami i przedsiębiorcami. Adw. Marian Helta, od ponad 20 lat specjalizuje się w prowadzeniu procesów sądowych z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, rodzinnego oraz prawa karnego. Zna język niemiecki i rosyjski.

 

RADCA PRAWNY – Paweł Helta
Ukończył Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w roku 2005 z wyróżnieniem. W latach 2007 do 2011 odbył aplikacje radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Od 2011 wykonuje zawód radcy prawnego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w : Concordia Wielkopolska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Kancelarii Adwokackiej Mariana Helta w Gdańsku, Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia Wydział I Cywilny, Kancelarii Notarialnej Małgorzaty Perłowskiej. Od 2004 r. w „Barylski T., Olszewski A., Brzozowski A. Kancelaria Prawnicza” Spółka komandytowa w Warszawie. Specjalizuje się w prawie handlowym, cywilnym, gospodarczym i prawie nieruchomości. Zna biegle język angielski.

 

ADWOKAT – Tomasz Radziwilski

Współpracownik Kancelarii
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2007 r. ukończył stacjonarne studia prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu broniąc pracę magisterską na temat „Zobowiązań alimentacyjnych pomiędzy rozwodzącymi się małżonkami w Polsce i USA” W 2007 r. rozpoczął doktoranckie studia prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Katedrze Prawa Cywilnego i Rolnego, gdzie pracuje ze studentami prowadząc zajęcia ćwiczeniowe z zakresu prawa cywilnego. W 2007 r. rozpoczął aplikację sądową w okręgu Sądu Okręgowego w Elblągu oraz pracę jako asystent sędziego w Sądzie Rejonowym w Iławie. W 2008 roku ukończył stacjonarne studia broniąc pracę magisterska na temat „Odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych” W 2008 r. rozpoczął aplikację adwokacką w Okręgowej Izbie Adwokackiej w Olsztynie. Od stycznia 2010 r. rozpoczął odbywanie aplikacji adwokackiej w Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku. W okresie od stycznia do września 2009 r. pracował w Kancelarii Adwokackiej Moniki Kobylińskiej w Olsztynie. Posiada Cambridge Certificate in Advanced English oraz Toles Foundation Certificate, uczestnik programu Erasmus na Uniwersytecie w Miszkolcu oraz wielokrotny stypendysta za wysokie wyniki w nauce. W roku 2012 ukończył aplikację adwokacką.

 

Aplikant Adwokacki – Marta Brejnak

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytety Gdańskiego. Ponadto ukończyła studia magisterskie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Aktualnie odbywa aplikację adwokacką w Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku. W ramach praktyki zawodowej koncentruje się na zagadnieniach z obszaru prawa karnego oraz cywilnego. Posługuje się językiem angielskim.

mgr  prawa Daniel Helta

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w 2014 roku. Wieloletni członek organizacji ELZA Gdańsk w tym członek organów statutowych tej organizacji. Zajmuje się sprawami administracyjni w obsłudze Kancelarii. Jego zainteresowania to prawo karne, cywilne i handlowe. Odbył praktykę zawodową w Kancelarii Adwokackiej w Madrycie. Zna biegle język angielski i podstawowy hiszpański.Kancelaria Adwokacka Marian Helta
ul. Grunwaldzka 87/91
80-244 Gdańsk
tel: 58 346 14 56 lub 58 346 00 38
tel.kom: 502 366 556 lub 500 245 122
telefon dodatkowy: 500 245 124
fax: 58 346 14 58

kancelaria@adwokat-helta.pl

godziny urzędowania: pn-pt 9.00-17.00

1 2 3 4 5 6
Kancelaria | Prawnicy| Oferta| Kontakt
Copyright © adwokat-helta.pl
1